De ideale roofviskayak
De ideale roofviskayak
De ideale roofviskayak: Je wil een roofviskayak kopen, goed zo! Maar… hoe gaan we deze nu uitbouwen tot de ideale roofvismachine? Hieronder een voorbeeldje van ons teamlid Jonas.
De kayak zelf is een Hobie Mirage compass 2018. Ideaal voor de actieve roofvisserij op zout-zoetwater.
Uitgerust met Railblaza-Humminbird-Rebelcell
De fishfinder die hier gebruikt wordt is een Humminbird Helix 9 MSI GPS G2N. De transducer is onderaan de kayak ingebouwd. Hierdoor kan optimaal gebruik gemaakt worden van de 2D sonar tijdens bijvoorbeeld het meervalvissen, maar ook tijdens het peddelen kan de Side Imaging aangewend worden. Het scherm is gemonteerd via een Railblaza trackmount.
De Fishfinder wordt gevoed door een Rebelcell 12V50Ah.
Een lithium batterij is hier ideaal, omdat deze veel vermogen bezit, maar toch het gewicht zeer laag kan gehouden worden en zeer compact is.
De 50Ah versie voorziet de Humminbird voldoende stroom om een hele visdag van 14 uur zonder problemen door te komen en dan nog 30% over te hebben.
De batterij wordt bewaard in een waterdichte tas en deze wordt in een kratje gezet. Tevens wordt een 3-voudige hengelsteun gemonteerd op dit kratje zodat de hengels netjes opgeborgen kunnen worden tijdens het varen.
Nog wat foto’s van de rest van de montage.








